Redemption - Vykoupení: něco na úvod

6. června 2006 v 17:10 | Peeta |  Povídky
Tak tahle povídka zase není moje, ale překládám jí z angličtiny. Napsala jí Renee17 a původní text v angličtině najdete tady. Má strašně moc kapitol (asi 27 a jedna kapitola vychází v průměru na několik stránek) a tak zabere asi trochu delší dobu, než se tím prokoušu (pochváleny budiž anglický slovníky!!!:)) Jestli někdo víte trochu víc o fanfictions v aj. a něco vám říká slovíčko "rating", tak tahle povídka má "rating M", což znamená, že tady může čas od času docházet k situacím, které by snesly občas nějakou tu cenzuru, víte co tím myslím ;o)...no co, k takovým situacím dochází až v 17. kapitole a to je ještě hóóódně daleko, takže to teď nebudu řešit...jen abyste to věděli :)
Upozornění: práva na VŠECHNY popisy vzhledu postav a VŠECHNY situace přenechávám autorce a vzdávám se jakékoliv odpovědnosti za to, co v týhle povídce bude...já to JEN překládám, jasný? ;-))) Díky. P.
A ještě něco k názvu: slovo "redemption", jak se tahle povídka jmenuje, může znamenat vykoupení, spása, náprava, náhrada, spasení, splnění nebo kompenzace. Já jsem vybrala vykoupení.
Stručný popis děje (to k tomu napsala autorka jako úvod):
Od zničení Ahm Shere uplynulo sedmdesát let. Když skupina archeologů učiní v súdánské poušti objev, rozpoutají tím řetězec událostí, které mohou ukončit jedno starověké prokletí, nebo na nic netušící svět vypustit novou pohromu.
Můžete přejít hned na 1. kapitolu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která z postav filmů Mumie 1 a 2 vám byla nejsympatičtější?

Evelyn Carnahanová 18.8% (603)
Rick O'Connell 12.5% (403)
Imhotep 41.3% (1329)
Anck-su-Namun 15.4% (496)
Jonathan Carnahan 4.3% (138)
Ardeth Bay 7.7% (246)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama