Secret Revealed - Tajemství odhaleno: 3. kapitola

14. února 2006 v 21:47 | Peeta |  Povídky
3. kapitola
"After all I've had to go through
I'm making no plans
But I, but I believe love gives me a second chance "
Evy zemřela Rickovi v náručí a on byl vzteky bez sebe. Vstávaje, řekl Jonathanovi aby zůstal s Alexsm, on je hodlal najít a zničit je jednou provždy. Vešel do pyramidy. Jonathan a Alex tam zůstali sedět s Evyiným tělem.

"Strejdo Jone, co to Imhotep volal když odcházel?"

"Něco o použití černý knihy. Nemám ani ponětí co tím myslel"

Chvíli tu seděli, oba stále smutní pro Evelyn a Jonathan se pokoušel uklidnit Alexe. Alex náhle vyskočil a zatahal svého strýce za košili.

"Ale já jo…pojď, strejdo Jone…vem mámu"

"Kde…co chceš dělat?"

"Řekl: 'Použij černou knihu'…to je ono…přivedu mámu zpátky...pojď…musíme tu knihu dostat."

Jonathan zvedl Evy a následoval Alexe do pyramidy, doufaje že to bude fungovat. Následovali nápisy, které vedly ke králi Škorpiónovi a uviděli, že černá kniha leží na prázdném podstavci po soše. Alex ji vzal a odešel tam, kam Jonathan položil jeho matku, zatímco čelil Ancksunamun. Imhotepa nebylo nikde vidět.

Poté co dostal pár pokynů od Jonathana, Alex zjistil že černá kniha funguje a Evy byla přivedena zpět k životu. Poté zastoupila Jonathana řekla mu, aby šel a pomohl Rickovi.

"Jak ses mohla vrátit…ale ne....ta kniha" řekla Ancksunamun.

"Ano, a hodlám tě zabít" odpověděla Evy.

Chvíli bojovaly a poté ji Evy praštila do obličeje, což způsobilo, že zavrávorala. Poté žena přitlačila Evy ke zdi a přidržovala jí dýku u pulzujícího hrdla.

"Zabiju tě a pak zabiju Imhotepa. budu velet Anubidově armádě a vládnout světu. Tohle byl celou dobu můj plán, mít moc, kterou nikdo a nic na světě nemůže mít"

"Nech nás být, my zničíme tebe a armáda již nikdy nevkročí na zemský povrch"

Bojovaly znovu a ona by byla ráda věděla, co způsobilo, že Evy Imhotep nezabil sám, a to měl několik příležitostí. Evy s vysvětlením rozhodně neotálela.

"Alex je jeho syn, proto!"

"Jeho syn…ty čubko! A já si myslela, že miloval mě a nespal by s žádnou jinou! Já tě zabiju!"

Pronásledovala Evy skrze chodbu, která vedla tam, kde král Škorpión pronásledoval Ricka. Po mnoha pokusech se ukázalo, že zlatá tyčka, kterou u sebe nosil Jonathan, byla skutečně kopí a Rick jím hodil na Škorpióna a poslal ho i jeho armádu zpět do podsvětí.

Poté se zdálo, že se celé místo rozpadá, a všichni se snažili uniknout. Rick a Imhotep spadli do propasti, a držíce se za okraj, se pokoušeli se zachránit. Ancksunamun utekla a nechala tam Imhotepa bezmocně viset.

S nevěřícným výrazem na tváři si uvědomil, že přestože se domníval, že ho miluje, vše, co kdy chtěla, bylo získat moc a nechat ho zemřít. Oči se mu naplnily slzami, když sledoval, jak zmizela v chodbě. Pohlédl na Ricka, který se rovněž sotva držel na okraji. Evy je sledovala.

Rick na ni volal, aby odtud vypadla, ale ona odmítla a běžela k oběma mužům, vyhýbajíc se padajícím kamenům, a vytáhla Ricka nahoru. Přeběhli ke zdi a sledovali, jak se Imhotep usilovně, ale marně, snažil udržet nahoře. To už na ní bylo trochu moc a nechávajíc Ricka tam kde byl, vyběhla za Imhotepem. Rick ji hrubě popadl.

"Co si kruci myslíš že děláš, nech ho bejt, bude po něm, a to jsme přece chtěli a pak odsud můžeme vypadnout"

"Ne..nemůžu ho tady nechat, musím ho zachránit!"

"Ty jsi šílená…pojď…musíme vypadnout, tohle místo se rozpadá…proč to děláš?"

"Protože je to Alexův otec!!!" vykřikla, běžíc k propasti.

Vyhýbajíc se nyní hustěji a prudčeji padajícímu kamení, popadla Imhotepa za paže a snažila se ho vytáhnout nahoru, ale byl příliš těžký a otřesy pyramidy spolu se sprškou kamení jí to také příliš neusnadňovaly.

"Nech mě tady, Evy…nemáš na vybranou…běž zpět k Rickovi a dostaň se odsud"

"Já tě tady nenechám, no tak, pomoz mi trochu" křičela na něj.

Rick tam pár sekund ohromeně stál, a poté když mu myslí probleskly myšlenky, náhle vyběhl. Evy cítila, jak se muž náhle stal lehčím a uviděla vedle sebe Ricka.

"Tak pojď, ty...****…dostaneme tě odsud a pak vás zabiju oba"

V několika sekundách už běželi spolu s Jonathanem a Alexem najít cestu ven z pyramidy. Nenašli žádnou, protože celá Ahm Shere se propadala do písku, museli se vyšplhat až nahoru. Uvědomuje si, že byli všichni v pasti a měli zemřít, Alex objal svou matku. Poté je hlas shůry přinutil vzhlédnout a uviděli Izzyho na vzducholodi, jak jim říkal, aby rychle nasedli. To s radostí udělali, včetně Imhotepa, nicméně Jonathan musel ze špičky pyramidy sebrat diamant, než odlétli.

Imhotep přešel na příď a stál tam, zatímco ostatní popadali dech. Poté všichni vstali a uviděli dole pod sebou Ardetha a zamávali mu, aby mu dali vědět, že jsou v bezpečí. Ve chvíli kdy chtěl odjet pryč, zaznamenal na palubě i Imhotepa a málem spadl z koně. Jak...jak to bylo možné? Co TEN tam dělal? No co, rozhodl se Ardeth, zajede na 'letiště' Létající koberec a zjistí, jak se věci mají. Rick popadl Evy a dovedl ji tam, kde stál Imhotep a dožadoval se o co vlastně šlo a proč zachránili toho 'netvora'

"Jen vysvětlení, prosím, Evy…pověz mi proč ON je otec Alexe a ne já a proč jsi mi to proboha nikdy neřekla…počkat to znamená, že vy dva jste spolu.......krucinál....…to si děláš srandu…žila jsi se mnou celý ty roky a po celou dobu jsi mi lhala. Já si tady normálně myslim, že Alex je můj a on mezitim celou dobu patří 3000 let starý mumii. Hele…je mi z toho špatně a těžko to bude lepší"

Vše mu vysvětlila jak nejlépe dovedla, co se stalo na tržišti a jak poté zjistila že je těhotná. Ovšem mu neřekla, že byla s Imhotepem v džungli. Vzhledem k tomu, jakou cestou se věci ubíraly, by to nemělo žádný smysl, ba naopak.

Rick se rozzuřil a pustil se do Imhotepa, který se snažil bránit. Byl stále smrtelný. Jonathan a Alex stáli a sledovali je, poté přiběhl Izzy a řekl jim, aby toho nechali, že celou věc bude lépe vyřešit dole v poušti. Evy mezi muže vběhla.

"To by stačilo…co si proboha myslíte že děláte?! Chováte se jak malí. Nemyslíte si, že by jsme to tady nahoře mohli vydržet bez boje? Alex je ten na kterého by jsme měli myslet, ne my. Ricku, ty jdi tam, Imhotepe, ty zůstaň tady a opovaž se pohnout. Alexi, ty pojď ke mně."

Hodlala to Alexovi vysvětlit a pokusit se dát do pořádku něco z toho blázince, co ona a Imhotep způsobili. Ale Alexander ji zastavil.

"Já to vím, mami, vždycky jsem to věděl. Neptej se mě jak, ale věděl jsem to. Když jsem viděl jeho obrázky- mimochodem, mami, moc hezky kreslíš, ale schovka pod polštářem je už vážně trochu otřepaná - věci co dokážu, vzpomínky který bych neměl mít. Možná bych se na tebe měl zlobit, ale nezlobím se. Mělas důvody to neříkat, chápu to, ale přestože je Imhotep můj otec,, Rick je můj táta."

Objala ho, slzy jí stékaly po tváři, Jonathan poslouchal co Alex říkal, vstal a došel tam, kde byl Imhotep. Evy si šla promluvit s Rickem, ale on nechtěl nic slyšet.Vzhledem k tomu jak soustředěně sledoval ubíhající krajinu pod sebou, měl nejspíš v plánu odejít hned jak se vrátí do Káhiry.

"Tati, ty nemůžeš odejít, mám tě rád" řekl Alex.

"Já tě mám taky rád, synku, nehledě na to kdo je tvůj pravý otec, ale nemůžu odpustit tvojí matce za to, co udělala. Nic to nemůže změnit, nemůžu s ní žít dál, lhala mi moc dlouho"

Evy se mu to pokusila rozmluvit, ale nepodařilo se.

"Miluješ ho, Evy?" zeptal se.

Neodpověděla, takže se jí zeptal znovu, hlas měl rozzlobený.

"Já nevím, Ricku…ano, milu…počkej, nezlob se.....myslím že vás miluju oba, každého trochu jinak. Přála bych si aby to tak nebylo, ale…."

Odešel a stoupl si za Izzyho, oči mu zaplnily slzy. Miloval tuto ženu a ona ho podvedla s touhle 'věcí' Nikdy by jí nedokázal znovu odpustit nebo důvěřovat. Imhotep došel k Evelyn, hledící na poušť.

"Evy…jsi v pořádku?…Proč jsi mě zachránila, měla jsi mě tam nechat a žádná z těchle věcí by se nestala"

"Nedokázala jsem tě opustit…miluji tě…ať se to může zdát šílené jak chce, je to tak. Já vím...mohl jsi být zničen, ale nemohla jsem to udělat a nemohla jsem tě tam nechat…Bože, co jen budeme dělat" odpověděla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která z postav filmů Mumie 1 a 2 vám byla nejsympatičtější?

Evelyn Carnahanová 18.8% (603)
Rick O'Connell 12.5% (403)
Imhotep 41.3% (1329)
Anck-su-Namun 15.4% (496)
Jonathan Carnahan 4.3% (138)
Ardeth Bay 7.7% (246)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama