Meela's Story - Meelin příběh: 7. kapitola

14. února 2006 v 20:44 | Peeta |  Povídky
*************************************
" We're meant to be together
I'll be there and you'll be near
And that's the deal my dear "
Zpět v Sakkáře byli ostatní studenti a studentky překvapeni Kurátorovou dramatickou změnou v postoji. Meela se pro něj nejprve stala z hvězdné žákyně bláznivým vyvržencem a teď byla znovu zpět jako studentka číslo jedna. To nemohlo být tím, že by jí skutečně uvěřil...nebo ano? Univerzitní kolejí se šířil nespočet fám a řečí (rozšiřovaly je především Meeliny spolužačky) o tom, co přesně Meela o víkendu udělala že to tak změnilo Kurátorův názor, ale ona je ignorovala. Byly tu daleko důležitější věci k dělání než chránit si reputaci.
Oba - Kurátor i Meela - si lámali hlavu při hledání vodítek jak pokračovat v jejich pátrání po Imhotepovi. Jeden mrtvý konec za druhým je nezbavil odhodlání. Třitisícileté zamotané klubko skrývání, pověr a historie se přeci jen tak nerozmotá přes noc.
Následující týdny Meela trávila všechen svůj ušetřený čas v knihovně, kde systematicky prohledávala každý svazek na policích. Často tam zůstala přes noc a usnula na židli s hlavou podepřenou tlustou knihou. Sny ji často braly zpět do jejího minulého života jako Anck-su-Namun v podivných směsicích vzpomínek a vlastní fantazie. Imhotep byl v těch snech pravidelným návštěvníkem, a při těchto příležitostech se probouzela se zářivým úsměvem na rtech a s posíleným odhodláním.
Tak se stalo, že se Meela se jednoho večera ocitla v knihovně sama, zabraná do zažloutlých desek s dokumentem o staroegyptských pohřebních praktikách. Knihovníci vzdali pokusy o vyhození Meely z knihovny po zavírací době; protestovala příliš hlasitě. Místo toho jí nechali zůstat tak dlouho jak se jí zlíbí, pod podmínkou že zařadí zpět do polic všechny materiály poté, co bude hotová. Vzhledem k tomu, že to tam zanedlouho znala stejně dobře jako knihovníci, to pro ni byl vítaný kompromis.
Meelu bolely oči z hodin usilovného čtení, ale zatnula zuby. Soudě podle vrstvy prachu na tomhle svazku, jej nikdo nevytáhl z police po celé roky. Nevěděla proč; byl to fascinující dokument o egyptských pohřebních zvyklostech. Tato kapitola pojednávala o ztracené nekropoli Hamunaptře bez všech těch blábolů o ztraceném zlatě a podobně, jak tomu bývalo obvykle. Cítila, že se blížila k nějakému důležitému objevu, jestliže jen ona--
"Meela Naisová?" hluboký hlas přerušil její myšlenky.
Vzhlédla s nárazem, který vyvolala její upuštěná tužka. Vysoký, rozložitý muž s velkýma, bodajícíma očima se jakoby vynořil ze stínů, když vstoupil do pruhu světla, vytvořeného její malou lampičkou. Byl oblečený ve drahých látkách, které kontrastovaly s tmavě čokoládovou barvou jeho kůže. Nejvíce alarmující věc byl těžký zahnutý meč, který měl zasunutý za opaskem. Jeho ruka nebyla na rukojeti, ale nečinně se houpala podél jeho až příliš vypracovaného těla, ale bylo jisté, že by pro něj nebylo těžké ho bleskurychle použít.
Meela vstala a couvala. Slepý strach se rychle přetavil na rozzlobenou potřebu se bránit, a nějaký dříve neznámý instinkt ji přinutil zaujmout bojový postoj. Nikdy se neučila bojovým dovednostem (alespoň co si pamatovala) ale naléhavost rozmáchnout se a kopnout vetřelce do hlavy byla tak silná, a cítila tak iracionální jistotu že by to dokázala, že pojala podezření, že Anck-su-Namun v takových věcech byla zběhlá. "Kdo jste, jak jste se sem dostal, a co chcete?" zavrčela, její hlas se v prázdné knihovně hlasitě rozléhal.
"Kdo jsem a jak jsem se sem dostal není důležité," zaduněl jeho hluboký hlas. "Vy jste Meela Naisová?"
"Na to se můžete spolehnout."
"Hledáte temnou sílu ze starého Egypta?"
Její vzdorné zamračení se změnilo do znepokojeného. "Imhotep není žádná temná síla," vyštěkla.
"Ať byl kdysi čímkoliv, teď je postižen následky Hom-Dai."
"Co víte-a co se staráte-o Imhotepovi a Hom-Dai?" Při přemýšlení o podrobnostech kletby jí bodlo u srdce.
S k vzteku klidným postojem, vetřelec se samolibě usmál. "Reprezentuji skupinu s podobnými cíli jako máte vy."
"Vy hledáte Imhotepa?"
"My hledáme jistou osobu postiženou podobným prokletím, jednoho kdo toho na bozích žádal příliš a na ktetého byla současně uvalena kletba a udělena moc...dost velká na podrobení si nebo zničení celého světa."
Povytáhla obočí.
"Meelo Naisová, věřím že si můžeme vzájemně dosti pomoc. Vy hledáte Imhotepa. My hledáme Krále Škorpióna."
"Koho že?" řekla, a nevěřila svým uším. "Ten je jen mýtus...nebo ne?"
"A nevěřila jste, ještě nedávno, že oživlé mumie jsou jen mýtus?" zeptal se se sarkastickým úsměvem na plných rtech. "Jsou tu některé věci mezi nebem a zemí, Horatio--"
"-které sis vysnil ve své mysli," dokončila. "Hamlet, část první." Jestliže byl tenhle cizinec naprosto střelený, alespoň byl sečtělý. Zaujala lence méně útočný postoj. "Říkáte tedy, že legenda o Králi Škorpiónovi je pravdivá?"
"To vskutku je. A jestliže dokážeme najít Anubidův náramek roku 193?, roku Škorpióna, můžeme probudit Anubidovu armádu a podrobit si svět."
"Vypustil jste docela důležitý detail, ne?" zeptala. "Jestliže si tu legendu dobře pamatuji, tak k ovládnutí Anubidovy armády musíte nejprve zabít Krále Škorpióna."
Přikývl. "Úkol nemožný pro pouhého člověka. Ale pro někoho disponujícího silami Hom-Dai..."
Vykulila oči. "Tím myslíte...?"
V jeho temných rysech se objevil ďábelský úsměv.
Hlavou jí proplouvaly různé možnosti a na tváři se jí rovněž objevil podobný úsměv. "Myslím, že si přeci jenom můžeme být užiteční..."
"Doufal jsem, že to budete vidět takhle." Jeho úsměv odhalil řadu bílých zubů.
Natáhla ruku, a on jí potřásl s téměř bolestně silným sevřením.
"Jsem Meela Naisová,"potvrdila svojí identitu. "Dříve známá jako Anck-su-Namun."
"A já jsem Lock-Nah."
konec 7. kapitoly
Původní text v angličtině najdete na www.sullivanet.com/mummy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která z postav filmů Mumie 1 a 2 vám byla nejsympatičtější?

Evelyn Carnahanová 18.8% (603)
Rick O'Connell 12.5% (403)
Imhotep 41.3% (1329)
Anck-su-Namun 15.4% (496)
Jonathan Carnahan 4.3% (138)
Ardeth Bay 7.7% (246)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama