Meela's Story - Meelin příběh: 3. kapitola

13. ledna 2006 v 16:44 | Peeta |  Povídky
*****************************************************
''Prepare yourself to meet a girl who can not sleep
Dividing every question 'til the questions are complete
Every twisted tongue she studies everyone
She won't leave any stone unturned the night is oh so young''
Byl to již týden od té události. Meelini spolužáci se k ní chovali doslova jako k bláznovi a Kurátor ji pro jistotu ignoroval, vždy když znovu přišla s "tím nesmyslem." Stále odmítala nechat tu záležitost plavat.
Bylo jí nakázáno se ze zdravotních důvodů zdržovat mimo vykopávky-nebyla si ale jistá, zda se to týkalo jen fyzického zdraví nebo toho duševního. Nevadí. Svůj čas stejně trávila užitečněji v univerzitní knihovně, kde hltala všechno co mohla najít o období vlády Setiho Prvního. Překvapilo ji, že nenašla žádné zmínky o jeho vraždě dokud jí nedošlo, že Med-Jaiové tuto informaci pro jistotu zatajili a rozhodně se tím nechlubili na veřejnosti. Božský vládce nemohl být jen tak zabit konkubínou a veleknězem. To bylo nemyslitelné. Koneckonců, o jeho smrti nenašla vůbec nic. Ani nenašla žádnou zmínku o Anck-su-Namun nebo o Imhotepovi. Byly tu sice odkazy ke jménu Imhotep, ale tenhle Imhotep byl (nejenom)architekt žijící v mnohem dřívější dinastii. Nenašla ale nic o sobě nebo o tom svém Imhotepovi. Jejich jména byla patrně vymazána z historických záznamů, a tím byly jejich duše odsouzeny k věčnému bloudění v temnotách podsvětí. Taková věc byla pro mysl starých Egypťanů nepředstavitelná, a nebyla žádoucí ani pro Meeliny současníky. Být navždy zcela zapomenut, bez té nejmenší zmínky o tom, že jsi vůbec kdy žil...
Meela zabouchla tlustou, nejméně tunu vážící starou zaprášenou knihu, a začala prostudovávat několik dalších kolem.
Jestliže byl její minulý život vymazán z historie, nebude tu ani žádný záznam o místě, kde je pohřbená. A ať už to bylo kdekoliv, Imhotep tam nedávno byl. To nechápala, ledaže by byl také reinkarnovaný... Ale ne, to se jí nezdálo, necítila to tak, a jedna věc, kterou ji nedávné události naučily, bylo věřit svým instinktům.
Položila si hlavu dolů na stůl a povzdechla si. Zoufale potřebovala nějaké vodítko nebo něco, čeho by se mohla chytit, ale co ? Nikdy nenajde to, co potřebuje, to je její prokletí, pomyslela si rozmrzele.
Počkat chvíli...prokletí! To bylo ono!
Rychle vylezla na židli vedle kartotéky a začala zuřivě hledat. "Egypt, starověký... Umění... Pohřbené osobnosti... Kočky, a... Komplexy chrámů... Kletby!" (Pozn. - tyhle názvy byly v angličtině v abecedním pořadí, což ovšem v češtině neplatí)
O pár minut později, už seděla na podlaze před policí s knihami, skloněná nad zaprášenou knihou o staroegyptských kletbách.
"Co je ta nejhorší věc, kterou můžeš udělat? Zabít faraona. Takže jaká může být ta nejhorší kletba, kterou na tebe potom uvalí?" mumlala si pro sebe, bezúčelně otáčeje stránky.
Přestala, a krev jí ztuhla v žilách. Hom-Dai. Samozřejmě.
Takže Kurátor se mýlil. Imhotep nebyl mrtvý přes více než tři tisíce let. On byl nemrtvý.
Plné důsledky toho ji zasáhly jako fyzický úder, a ona se s tlumeným stenem svezla na tvrdou podlahu. Její pan Pravý (alespoň si konečně byla jistá, kdo to je, a nemusela přemítat, zda ho nepotká mezi svými rozjívenými, pubertálními spolužáky) byl mumifikován zaživa, vyřízli mu jazyk, a pohřbili ho do sarkofágu plného masožravých skarabeů, a byl připraven o všechna ochranná zaklínadla a motlitby, poté byl odsouzen k věčnému bloudění jako nemrtvý, odsouzen k tomu ukrást život ostatním, aby obnovil svůj vlastní a rozpoutat pohromu celému světu. Všechny tyhle hrůzy jen proto, že se do sebe zamilovali.
No, okay, také tak trochu zavraždili faraona, že, ale podle všeho, na co si pamatovala o Setim, si to ten ten perverzní dědek zasloužil
Ale Imhotep...jak jen musel trpět!
Meelino srdce přetékalo láskou, zoufalstvím a soucitem. Přitiskla si k hrudi svazek o kletbách a jen tak tak zadržovala slzy. Nějak to zvládne. Musí. Najde cestu, jak osvobodit svého milovaného z jeho věčného trápení a zajistí, že takové neštěstí se jim už nikdy nepřihodí.
To se daleko, daleko lehčeji říkalo než dělalo, ale zapřísahala se, že nehledě na to, co to bude stát, ona a Imhotep budou znovu spolu.
Meela stála před Kurátorovým psacím stolem, oblečená ve své nejlepší halence, a snažila se, aby její žádost nevyzněla šíleně. Vzhledem k jeho výrazu, to fungovalo.
"Dejte mi jeden týden," řekla znovu. "Jen jeden týden kopání kolem Théb, abych našla něco, co vám to dokáže. Přísahám, že když nenajdu důkaz během jednoho týdne, nikdy víc se vám o tom nezmíním."
"Meelo, prosím. Chápu, že vám nebylo dobře, ale skutečně se musíte vzdát toho svého fantazírování a znovu se chopit studia. Jste příliš chytrou studentkou, na to, abyste--"
"Ne!" skočila mu do řeči. "Není to fantazírování! Když mi jednoduše dáte šanci--"
"Poslouchejte mě. Ty věci se jednoduše nikdy nestaly. Jste inteligentní mladá žena, Meelo. Přemýšlejte o tom. Skutečně věříte, že jste reinkarnace tři tisíce let staré konkubíny? Skutečně se domnívíte, že nějaký prokletý egyptský kněz po celé té době stále chodí mezi námi?"
"Ano," řekla rozhodně. "A upřímně - vy skutečně věříte, že všechno na tomhle světě jde logicky vysvětlit?" Spoutala jeho pohled svýma neúnavnýma černýma očima, rty semknuté v odhodlání.
Na chvíli zaváhal, povzdechl si a vstal. "V pořádku. Zítra je pátek. Po vyučování se vy a já nalodíme na loď a sjedeme dolů do Théb. Máte celý víkend na hledání kolem. Když nenajdete žádný konkrétní důkaz vašeho fantastického příběhu, slíbíte, že již nikdy nepřijdete s tímhle nesmyslem, a vrátíte se ke studiu."
"A když to dokážu?" zeptala se, bradu pozvednutou ve vzdoru.
Kurátor jí věnoval hadí úsměv. "Pak toho vašeho tři tisíce let starého kněze rád poznám."
Konečně se usmála. "Já také..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která z postav filmů Mumie 1 a 2 vám byla nejsympatičtější?

Evelyn Carnahanová 18.8% (603)
Rick O'Connell 12.5% (403)
Imhotep 41.3% (1329)
Anck-su-Namun 15.4% (496)
Jonathan Carnahan 4.3% (138)
Ardeth Bay 7.7% (246)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama